Stockholm’de Nerede Kalınır? Sıradışı Bir Otel Önerisi|Hotel Rival

tarafından Keyifliyim
0 yorum

İzlanda seyahatimize giderken hem aktarma yapmak hem de Stockholm’u biraz gezmek için Stockholm’de 1 gece kalmayı tercih ettik. İsveç’in başkenti Stockholm, tarih tutkunları, alışveriş düşkünleri, tasarım sevenleri, doğa dostları için her türlü imkanı sunuyor.

Stockholm’de 1 gece geçireceksek, konumu, yapısı ve hissettirdikleri ile özel bir otel olması gerektiğini düşündük. İsveç’in en önemli figürlerinden biri olan ABBA’nın da eski üyelerinden Benny Andersson’un oteli “Hotel Rival” kesinlikle kalmamız gereken yerdi.

Stockholm-Nerede-Kalinir-Otel-Onerisi-Hotel-Rival2
Hotel_Rival_Stockholm3

İstanbul’dan yaklaşık 4 saatlik bir yolculuk sonrası Stockholm’un Arlanda havaalanına indikten sonra Arlanda Express ile Stockholm merkeze ulaşabilirsiniz.

Arlanda Express’den indikten sonra yaklaşık 10-15 dakikalık bir taksi transferiyle Hotel Rival’e ulaşıyorsunuz.

Hotel Rival, Mariatorget, Södermalm bölgesinde yer alıyor. Södermalm, hem eski şehre hem de şehrin yeni trendi olan SoFo bölgesine oldukça yakın ve merkezi bir konumda.

Hotel Rival’i yalnızca bir otel olarak değerlendirmek yetmez. Rival’in hemen altında muhteşem bir sahne var ve burada sinema, tiyatro, gösteriler ve müzikaller ile renklı ve ışıl ışıl şovlar sergileniyor.. Sahibi Benny Andersson’ın imzasını Hotel Rival’in tüm köşelerinde farkediyorsunuz.

Hotel_Rival_Stockholm2

İsveç Tasarımı ve Detayları

Hotel Rival’in kapısına geldiğinizde bir anda kendinizi sahneye çıkacak bir star gibi hissetmemeniz elde değil. Otelin girişindeki sahne ışıkları, kırmızı halılar, aynalı duvarlar ve her bir detayla birlikte havaya giriyorsunuz. Elinize biri o anda bir mikrofon verse, bir anda şarkı söylemeye başlayabilirsiniz.

Otel’de ilk dikkati çeken renkli ve modern mimarisi. Yalnızca mimarisi ve renkli tasarım odaları değil, restoranı, yemekleri,  güler
yüzlü otel çalışanları ile de gün boyunca keyifli anlar yaşadık.

Hotel Rival_Stockholm_Isvec3

Hotel Rival; İsveçli tasarımcıları tarafından özel halılar, aydınlatmalar, şık ve lüks mobilyalar kullanılarak zevkle hazırlanmış. Otelde kırmızı , sarı ve yeşil başta olmak üzere canlı renkler kullanılmış ve bu size Hotel Rival’e girer girmez pozitif bir enerji yüklüyor!

Hotel Rival’in güler yüzlü ekibi bizi karşılayıp, giriş işlemlerimizi yaptıktan sonra odalarımızı görmek için heyecanla “605” numaralı odamıza çıkıyoruz.

Hotel Rival’in Enerjik Odaları

Hotel Rival’in koridorları da lobisi gibi renkli ve sizi keyifli anlara sürüklüyor. Odanıza geldiğinizde endüstriyel tasarımlı ağır bir gri kapıyı açıyorsunuz ve yeni bir dünyaya giriyorsunuz.

Yüksek tavanlı, geniş ve yüksek camlı Stockholm’un karakteristik binasının içinde renkli, tüm detayları özenle hazırlanmış odamız bizi bekliyor! Otel ABBA’dan Benny’nin olunca her odada Gold ABBA album bulmak şaşırtmıyor. Hotel Rival sıradışı bir otel olma özelliğini tüm odalarda geniş bir DVD arşivinin yanında Play Station yerleştirerek bir kez daha kanıtlıyor.


Hotel Rival’de tüm yatakların üzerinde İsveç sinemasından ikonik bir fotoğraf odaya renk katıyor.

Odayı çok daha iyi görmek için aşağıdaki videomuzda bizimle gezebilirsiniz.

Hotel Rival’in odaları gerçekten çok geniş ve eğlenceli. Stockholm’un güzel meydanlarından birisine bakan Hotel Rival’de etrafı izlemek için cama yaklaştığınızda otelin maskotu olan ve her odada cam kenarında oturan sevimli “Teddy Bear”la tanışıyoruz 🙂

Otelde tasarım adına herşey düşünülürken misafirlerin konforu için çok kaliteli bir yatak, oldukça geniş bir yastık menüsü de bizi bekliyor.

BanyoHotel Rival_Stockholm_Isvec4

Çok seyahat ettiğimiz için otellerde bizi rahat bir yataktan sonra en çok mutlu eden şey temiz, kaliteli ve özenle tasarlanmış banyo!

Hotel Rival’in her açıdan bizi tatmin ediyor. Yerden ısıtmalı taşları, özel küveti, küvette yatarken odayı ve Stockholm’u görebileceğiniz jaluzili camı ile oldukça keyifli!

Muhteşem bir kahvaltı

Bu seyahatimizde Stockholm’u 1 gün yaşayabileceğimiz için “kahvaltıyı dışarıda mı yapsak?” diye düşünüyorduk. Hotel Rival’in her köşesinde hissettiğimiz “özel ve özenli” yaklaşımdan dolayı kahvaltıyı otelde yapmaya karar verdik. Kahvaltıda ne kadar doğru bir karar verdiğimizi anlamış olduk.

Kahvaltının sunulduğu kat bizce Stockholm’de belki de en iyi ortamlardan birisi. Muhteşem bir çeşitliliği var. Kuş sütü bile vardı da biz mi görmedik diye düşündük. Masalar, ortam ve güleryüzlü ekiple birlikte keyifle kahvaltımızı yaptık.

Hotel Rival’e gelirseniz mutlaka kahvaltılı bir paket tercih etmenizi öneriyoruz.

Hotel Rival’de çok keyifli bir akşam geçirdik. Her ihtiyacımıza karşılık veren bu otel, bizi gülen yüzlerle İzlanda’ya uğurladı. Stockholm’de birçok otel tercihi var. Biz Rival’i tercih ederken bu kadar detaylı araştırma yapmamıştık ama iyi ki bu oteli tercih etmişiz 🙂

Bizce otelle ilgili en keyifli 5 şey!

Konumu; Södermalm’da olması, Slussen, Gamla Stan ve SoFo’ya yakınlığı

Tasarımı, otelin ve odaların enerjisi.

Rahatlık, yastık ve yataklar

Muhteşem restoran ve kahvaltısı!

Otelin altında yer alan bar ve sahne özellikle bir etkinlik olduğunda çok hareketli ve keyifli.

Hotel Rival_Stockholm_Isvec6

Stockholm’le ilgili diğer yazılarımız için buraya bakabilirsiniz.

Siz de Hotel Rival’e gelirseniz, instagram fotoğraflarınıza @keyifliyim’i taglediğinizde, bu yazıyı okuduğunu farkederiz, çook mutlu ve keyifli hissederiz 🙂

 

Beğeneceğin diğer yazılarımız

Yorum Yap