Evimizi Kapattık Yola Çıktık! Artık Bir Evimiz Yok

tarafından Keyifliyim
0 yorum

‘Bitmeyen balayı’nda gibiydik evlendiğimiz günden beri gerçekleştirdiğimiz her seyahatte. Bu yola çıkarken de hikayemizin adını hiç bitmesin istediğimiz için balayı günlerimiz, ‘Bitmeyen Balayı’ koyduk.

Evlendik, taşındık Istanbul’un bir başka semtine, İstinye’ye. Hayallerimizdeki gibi bir evimiz vardı. İçi dolup taşan sevdiğimiz insanlarla. Güzel anılar biriktirerek yaşadık her anımızı. Bir çok davet verdik, kutlamalar yaptık. Başbaşa, kalabalık, ailemizle ve dostlarımızla.. Her birinin yeri bizde ayrı ve asla unutmayacağımızı biliyorum.

Seyahatlere gittiğimizde hep evimize birkaç yeni eşya alıp getirdik. Bu sayede evimizin enerjisi dünyanın farklı yerlerinden renklerle doldu taştı. Bali’den şans getiren aksesuar sarı bir şemsiye, Italya’dan aldığımız bir Vespa tablosu, Izlanda’dan aldığımız bir küçük heykel evin farklı köşelerini süslüyordu. Haftanın bazı günleri eve gelen taze çiçeklerle evin havası yenileniyordu.

Bu kadar keyifli anlar biriktirdiğimiz evimizin merdiveninde bir akşamüstü oturduk yanyana.

Başladık gelecek hayallerimizi konuşmaya. Bugüne kadar birçok kez o kapıdan çıkıp keyifli seyahatlere yeni keşiflere gitmiştik. Bu seferki daha uzun olmalıydı. Her şehri doya doya yaşamalıydık. Yalnızca belirli ikonik simgeleri görmek değildi amacımız. Bu defa kültürlerini de tanımak istiyorduk.

Tolga:

‘Salondaki ahşap masamızda oturmuş merdivenlerde oturan Miray’a bakıyordum. Yapar mıyız, yapamaz mıyız sorularından öte, mutlu olur muyuz, hayallerimizi gerçekleştirirken arkamızda bırakacaklarımız bizi takip eder mi sorularını soruyorduk birbirimize sessizce, bakışarak.’

Ev, aile, arkadaşlar, İstanbul, Türkiye… Her birine ayrı ayrı anlamlar yükleyen, her anı dolu dolu yaşayan biz; İstanbul’a uzun süre veda etmeye hazırlıyorduk kendimizi. Ve, kararımızı verdik! Ötelemeden, hayallerimizin peşinden giderek, bu yolculuğa çıkıyorduk birlikte.

Siz bir konuda netliğe vardığınız zaman, o andan sonra her şeyin önü açılır ve birden oluverir. Biz de karar verdikten sonra aslında her şey hızla gelişti. Neler yapacağımızı, nerelere gideceğimizi belirledikten sonra önce işlerimizle ilgili yapılacakları planladık. Seyahatlerimizi planladıktan, işyerlerimize ayrılma kararımızı açıkladıktan sonra, sıra çok severek oturduğumuz evimizi ve eşyalarımızı ne yapacağımıza geldi.

Burada biraz matematiğe başvurduk. 1 yıl boyunca her ay bir seyahatte olacaktık ve aynı ay içerisinde en fazla 1 hafta Istanbul’a gelecektik. Istanbul’da olacağımız günlerde de ailemiz ile vakit geçirme, görüşmeler gibi koşturmacalar olacağından evimizi açık tutmak yerine eşyalarımızı depolamaya karar verdik.

Yurtdışından bildiğimiz depo kiralama hizmetleri Türkiye’de var mı diye araştırırken, Türkiye’de eşya depolama hizmetini profesyonel olarak sunan edepola.com firması ile görüşmeye başladık.

Neden Eşyalarımızı Depoladık? 

Edepola.com ile yaptığımız ilk görüşmede bize güven verici yaklaştılar. Hayallerimizi ve heyecanımızı paylaştıkça bu heyecanı birlikte yaşamaya başladık. Kendilerinin sunduğu edepola.com hizmetini anlattıklarında ve bu hizmet hakkında daha fazla bilgi edindikçe bizim de o andan sonra işimizin daha da kolaylaşacağı belli oldu.

1 yıllık uzun bir seyahat planlaması yaparken, bir çok farklı zorluk aklınıza gelmeyen bir sürü olay ile karşılaşıyorsunuz. Bu kurumsal hayatta bir proje hayata geçirmekten çok daha yoğun olabiliyor bazen. Kurumsal hayatta koca bir ekip varken yaptığımız işlerin arkasında burada bir çok alanda yalnızca 2 kişi kalıyorduk.

Eşyalarımızı Nasıl Depolayacağız?

Tam olarak bu yoğunluk arasında, eşyalarımızı ne yapacağız sorusunun cevabına kolayca yanıt bulmamızı sağladı edepola.com. Sorularımızdan birinin belki de en büyüklerinden birinin yanıtını kolayca bulmanın rahatlığı ile e depola ile eşyalarımızı 1 yıl boyunca nerede, nasıl, ne şartlarda saklayacağımızı edepola.comdan dinledik.

Eşyalarımız biz seyahatteyken onlara emanet olacaktı, biz döndüğümüzde ise nerede istersek orada.

Biz bu kadar güven dolu başlayan bir süreç, pratik bir şekilde birkaç saat içerisinde eşyalara en ufak bir zarar gelmeden toplanıp depoya kaldırılması ve bunca süre içerisinde hiçbir sorun yaşamadığımız için size de öneriyoruz.

Özellikle bizim gibi dönemsel seyahat eden, yurtdışına yerleşen, evine tadilat yaptıran ya da eşyaları evine fazla gelenler için muhteşem bir hizmet, edepola.com.

Edepola.com ile depo seçimi

Edepola.com ile hangi depoyu seçeceğinize ve size uygun olup olmadığına bakmanız çok kolay.

Edepola.com.com’a girip, depoda saklamak istediğiniz eşyalarınızı ne kadar süre ile saklamak istediğinizi belirledikten sonra süreç çok kolay ve hızlı ilerliyor.

Her ne kadar kafanızda adımlarınız, kararlarınız netleşse de, en son aşamada eşyalarınız toplanmaya başlayana kadar duygularınız çok da baskın olmuyor. Sonu bilinmeyen yeni bir maceraya atılırken, içinizdeki kelebekler sizi İstanbul’da yapılacak zorunlu işlerdense, heyecan verici destinasyonları, yapılacakları planlamaya ittiriyor.

Edepola.com’nın uzman ekibi evinize geliyor, eşyalarınızı inceliyor, kaç adet hangi deponun yeterli olacağını belirliyor ve eşyalarınızı depolamak üzere randevunuzu oluşturuyor!

Biz de bu süreçte çok sevdiğimiz evimizle bağımızı en keyifli şekilde saklamak, bir sonraki belki 1 yıl belki 3 yıl sonraki gelişimize kadar saklamak için edepola.com ile sürecimizi başlattık.

İstinye’de keyifli, 2 katlı bahçe katlı evimizdeki eşyalarımızı evlenme sürecimizde tek tek, özenle seçtiğimizden; Miray ve Tolga’nın hikayesinin başladığı ve her noktasına anıların yüklendiği eşyaları depolara koymak ve kaldırmak her ne kadar kolay gözükse de bir süre sonra bizi de oldukça duygulandırdı!

Ayrılış Vakti – Eşyalarımız Gidiyor!

Evden ayrılık vakti beklediğimizden de hızlı geldi. Bir sabah 2 koca kamyon sırtında, turuncu ve mor renkleri ile edepola.com’nın eşyalarımızı ve anılarımızı saklayacak 4 deposu kapımızda sıralandı.

Edepola.com ekiplerini eve davet ettikten sonra, belki de gelecekte çocuklarımıza anlatacağımız bir kararın sonucu olan eşyalarımızın depolanması gözümüzü açıp kapayıncaya kadar tamamlanmıştı. Bu kadar hızlı olması hem keyifli hem de bizim açımızdan hüzünlü bir süreç olarak da anılarımıza yer aldı!

8 kişilik uzman depolama ekibi eve geldiği anda; herkes kendi görevine başlayarak; salon eşyaları, beyaz eşyalar, tabloları toplarken; halılar ve ufak biblolara kadar korumalı kolilere toplayıp bizi 1 yıl boyunca bekleyecek özel depolara yüklemeye başladılar.

Daha sonra internetten eşyalarımızın hangi depoda olduğunu görmemiz ve gerektiğinde eşyalarımızdan ihtiyaç duyduklarımızı ya da tamamını geri isteyebilmemiz için bir yandan eşyaları topluyor bir yandan da eşyalarımızın fotoğraflarını çekiyorlardı.

Edepola.com ile çalışarak doğru bir karar aldığımızı bu kadar titiz çalışan bir ekibi görünce tekrar anladık.

Anahtarlar Hazır, Bitmeyen Balayı Başlıyor!

Sabah saat 08:00’de başlayan evi toparlama işleri, ortalama 3 saatte sessizce ve en ufak bir eşyamıza zarar gelmeden saat 11:00’de tamamlandı!

Edepola.com ekibinin takım lideri, depoladığımız tüm eşyaların yer aldığı listeyi, depoların anahtarları ile birlikte masaya getirip, imza için bize uzattığında birbirimize baktık ve aynı anda şu sözleri söyledik!

Bitmeyen Balayı başlıyor !’

Kolay olmayan bir karar ve sonrasındaki süreçte en büyük ‘ne yapacağız?’ sorularımızdan birisi olan evimiz ve eşyalarımızı bu sayede kolayca, 1 yıl boyunca aklımız geride kalmayacak şekilde güvenli bir depoya kaldırmış olduk!

Bu anları da geriye dönüp baktığımızda gülen ve buğulu gözlerle izlemek ve sizlere de edepola.com’nın nasıl bir hizmet olduğunu anlatmak için kaydettik!

View this post on Instagram

Gerisayım başlasın! ⌛️⏳⌛️ Bu sabah evimizi kapattık. Hem hüzünlü hem de heyecanlı bir süreç.. Yeri geldi gözlerim dolarak izledim eşyalarımızın gidişini, yeri geldi yeni hayatımızı düşününce heyecandan yerimde duramadım. ✈️✈️✈️ Bundan sonra hep #miraytolgaontheway diyerek yollarda olacağız. Istanbul’da son 1 haftamız. Sürpriz bir yeni yolculuk için son hazırlıklarımızı tamamlıyoruz. 🏡🏡🏡 Bu bir hafta boyunca Istanbul’da artık evimiz diyeceğimiz özel bir yerde olacağız. Hadi bu da 2.sürpriz olsun🤗 🌟🌟🌟 Güzel dilekleriniz ve varlığınız için teşekkür ederiz! Sevgilerimizle, #keyifliyim #tıkladepola @edepola

A post shared by Miray ve Tolga (@keyifliyim) on

3.Ay ve İzlenimler

Seyahatimizden önce büyük heyecanla görüştüğümüz, bizle aynı heyecanı paylaştığını gördüğümüz edepola.com ekibi ile yollarımızın kesişmesinden itibaren tam 3 ay geçti!

Şu anda bu yazıyı Fas seyahatine giderken, uçakta yazıyoruz. Qatar Airways ile yaptığımız uçuşumuzda, edepola.com’nın online paneli üzerinden eşyalarımızı görüyor, edepola.com müşteri temsilcilerinden depolarımızın/eşyalarımızın fotoğraflarını isteyebiliyoruz.

Hatta 20 gün sonra geri geldiğimizde TV’mizi geri getirmelerini istediğimiz günü ve saati dahi belirleyebiliyoruz! Bu yazımızı süreci görüp deneyimleyip sizinle öyle paylaşmak istedik. Şimdi tam dolu dolu 3 ay geçtiğine göre ve biz her aşamada tam olarak memnun kaldığımıza göre paylaşabiliriz diye düşünüyoruz.

Bu sürede ise istediğimiz her an, anında yanıt aldığımız bir edepola.com gördüğümüz için; bizimle benzer hayallerin peşinden gidecek gezginlere, yurtdışına yerleşme kararı alanlara, eşyalarını sığdıramayanlara bu hizmeti mutlaka öneriyoruz.

Üstelik, en başında vaad ettikleri gibi; nem kontrollü depolar ile ahşap veya farklı malzeme farketmeksizin tüm eşyaların ilk saklandığı gibi kaldığını gözle görmek, ödemeleri tek seferde yapmak yerine aylık dönemlerde yapabilmek de bizim edepola.com ‘u eşya depolama için tercih sebeplerimizin başında geliyordu. Hizmetin başında bize ne söylendi ise 3 ay içerisinde yerine getirildiğini gördüğümüz için biz de sizle bu deneyimi paylaşıyoruz.

Yola Çıkana Yol Görünürmüş!

Son olarak, hayalimize ortak olan edepola.com yönetim ekibine, ev toplarken heyecanla fotoğraf/video çekimlerimizde bizle birlikte gülerek eğlenen edepola.com’nın değerli saha ekibine, her telefon edişimizde bize hızlı ve çözüm odaklı dönen edepola.com satış sonrası ekiplerine teşekkür ediyoruz!

Herşey hayal etmekle başlar! Çok sevdiğimiz Change Elements kurucusu Melis Karahan’ın da biz yola çıkarken bize söylediği gibi: ‘Yola çıkana yol görünürmüş!’

Yola çıkın, anılar yüklediğiniz eşyalarınız, eviniz, şehriniz her geri dönüşünüzde daha da anlamlı daha da değerli olacak!

Sevgiler

Miray & Tolga

 Edepola.com hakkında daha detaylı bilgi almak ve eşya depolama fiyatlarını öğrenmek için burayı inceleyebilirsiniz.

 

 

Beğeneceğin diğer yazılarımız

Yorum Yap