Arlanda Express: Arlanda Havaalanı – Stockholm Arası En Hızlı Ulaşım

tarafından Keyifliyim
0 yorum

Stockholm’e yapılan uçuşlarda varış noktanız Arlanda Havalimanı oluyor.

Arlanda havaalanından Stockholm şehir merkezine ulaşım için ise birkaç alternatif var. Bunlardan biri hızlı tren Arlanda Express, diğeri taksi.

Stockholm-Ulasim-Havaalanı-Arlanda-Express

Bizim de tercihimiz olan Arlanda Express en hızlı ve makul fiyatlı ulaşım imkanını sunduğu için sizin de bu hızlı treni kullanmanızı öneririr. Yok ben illa taksi ile gideceğim derseniz Stockholm’de birçok küçük-büyük özel taksi şirketi olduğunu ve ufak şirketlerin kendi fiyat tarifeleri olduğunu hatırlatmak isteriz.

Duyduğumuz bir  olaya göre, daha önce giden biri şehre giderken, taksi 10.000TL tutmuş. Polis çağırdıklarında ise özel şirket olduğu için polis şirketi haklı bulmuş. Bu sebeple taksi ile gidecekseniz dikkatli olmanızı ve önden konuşup anlaşmanızı tavsiye ederiz.

Arlanda Express ile en hızlı transfer

Arlanda-Express-Stockholm-Airport-Transfer-Train3

Bu yüzden saatte ortalama 190 km süratle, 20 dakikada sizi Stockholm’e ışınlayan Arlanda Express bizce en mantıklı ulaşım şekli.

Arlanda Express biletlerini internetten hızlıca ve kolayca alabilirsiniz. Biletlerinizi çıktı dahi almanıza gerek yok. Tren kalktıktan sonra trenin operasyon ekibi yanınıza geliyor ve nazikçe biletinizi kontrol ediyor. E-mailinize gelen bilet mailini göstermeniz yeterli oluyor.

Biletlerinizi online olarak almadıysanız istasyonda yer alan kiosklardan da çoklu dil desteğiyle biletinizi kolayca satın alabilirsiniz. Uçaktan indikten sonra Arlanda Express yönlendirmelerini takip ederek kolayca Arlanda Express hızlı treninin kalktığı istasyona ulaşabilirsiniz. Havaalanından çıkış kapısına geldiğinizde çıkışa arkanızı dönüp asansöre bindiğinizde doğrudan Arlanda Express ana istasyonuna ineceksiniz.

Kişi başı gidiş-dönüş 540 SEK* ücret ödeyerek, 20 dakika içinde Stockholm hava alanından şehir merkezine varabilirsiniz.

*İsveç Stockholm Arlanda Express Ocak 2017 fiyatı

Arlanda-Express-Stockholm-Airport-Transfer-Train2

Trene bindiğinizde öncelikle konforlu koltuklar ve bavulları koymak için özel bir alan sizi karşılıyor. Trenin diğer bölümlerini de görmek için ufak bir yürüyüş yaptığımızda, birçok bölümde çalışmak için özel masalar ve rahat koltuklar olduğunu da gördük ♥

Arlanda Express ile yaklaşık 20 dakika içerisinde şehirdeki terminale ulaştığınızda aslında şehrin tam kalbine varmış oluyorsunuz. Sheraton, Grand Hotel, Hilton ve birçok otele yürüme mesafesinde iniyorsunuz. Bizim tercihimiz olan Hotel Rival’e ise metro ile 2 durak geçerek ulaşabilir veya yaklaşık 15 € ödeyerek taksiyle geeçebilirsiniz.

Özellikle bizim gibi Stockholm’e bir an evvel ulaşmak ve gezmeyi düşünenler için Arlanda Express en keyifli çözüm.

Stockholm içinde ulaşım için önerilerimizi ve diğer tüm Stockholm ipuçlarını Stockholm rehberimizde bulabilirsiniz.

Arlanda_Express_Stockholm

Keyifli seyahatler ♥

 

Beğeneceğin diğer yazılarımız

Yorum Yap