Limonata Butik Otel | Assos’ta Özel Bir Deneyim!

tarafından Keyifliyim
0 yorum
Hafta sonu güneye inip, biraz dinlenmek, biraz bronzlaşmak için güzel ve sakin bir yer ararken, Assos‘a gitmeye karar verdik.
assos-nerede-kalinir-10-keyifliyim
Assos’ta nerede kalınır sorusu için; Booking.com‘dan otellere bakıyorduk ki, en üst sırada 9.1 puan ile Limonata Otel’i gördük. Hemen aklıma yıllar önce sırt sırta aynı şirkette çalıştığım arkadaşım Erman geldi. Bir telefon açtık ve bir kaç gün sonra kendimizi Assos Limonata Butik Otel‘de bulduk.
assos-nerede-kalinir-8-keyifliyim
Limonata Otel Assos’ta, Kadırga koyuna hemen bitişik, kendi özel koyu olan butik bir otel. 14 odalı, cumbalı, güzel bir yeşil alanı ve hemen önünde kendi iskelesiyle, berrak bir denizi olan kafa dinlemek için ideal bir mekan.
Sabah muhteşem bir deniz manzarası eşliğinde uyanıyorsunuz. Aşağıya inip cumbalı balkonda önünüze gelen kahvaltı eşliğinde güne iyi bir başlangıç yapıyorsunuz. Biz burada geçirdiğimiz 2 geceden birinde sabah kahvaltı öncesi mayolarımızı giyip erken saatlerde denizin tadını çıkarttık. Öyle güzel ve dinlendirici geldi ki…
limonata-butik-otel-assos-2-keyifliyim
Kahvaltı!
Kahvaltıda önünüze hoş bir sunum ile serpme kahvaltılıklar geliyor. Ev yapımı reçellerin yanına ev yapımı bir limonata içiyorsunuz.
limonata-butik-otel-assos-4-keyifliyim
Kahvaltı sonrasında, ister ağaçlıklar altındaki doğal gölge alanda elinize sevdiğiniz bir kitabı alıp okuyabilir, isterseniz yemyeşil alana dizilmiş şezlonglarda güneşi teninizde hissedebilirsiniz.
limonata-butik-otel-assos-3-keyifliyim
3-5 taş merdiven aşağıya inip iskelede bi kaç adım attıktan sonra hemen kendinizi denize bırakabilirsiniz. Deniz öyle berrak kı, alttan geçen minicik balıkları suyun yüzeyinden bile görebiliyorsunuz. Bütün koy alabildiğine önünüze uzanıyor.
Deniz sonrası bir türk kahvesi ya da soğuk bir limonata için köşedeki salıncakta keyif yapmak da size kalmış.
Bu arada nazar boncuklarıyla süslenmiş ağacın önünde bir fotoğraf çekip, sosyal medyaya koyduğunuzda sizi kıskanacakların önüne de geçmiş olabilirsiniz.
assos-nerede-kalinir-5-keyifliyim
Öğle yemeği için A la carte bir menu bulunuyor. Karpuz peynirden, mantıya, ev yapımı hamburgere kadar bu menüden sipariş edebilirsiniz.
Akşamları için ise gündüz vaktinden seçeneğinizi belirtiyorsunuz. Biz Assos’a gelmişken, deniz ürünleri yeme taraftarıyız. Balık sevmeyenler için köfte ve tavuk da var tabi.
Limonata Otel’e geldiğinizde bütün gün denizden çıkmak istemiyorsunuz, sürekli suyla haşır neşir olunca bir müddet sonra buruş buruş oluyorsunuz. Denizin berraklığını ve sakinliğini anlamak için fotoğraflara bakmanız yeterli.
limonata-butik-otel-assos-5-keyifliyim
Odaları biraz küçük olsa da ihtiyacınız olan her şey odada mevcut. Üst kattaki balkonlu odalar nispeten daha güzel, burayı tercih edebilirsiniz.
Limonata Butik Otel, bizim gibi eski bir beyaz yakalı tarafından işletildiği için onun da deyişiyle; “insanlar burada istediğini buluyor , istemediğini görmüyor!”
limonata-butik-otel-assos-9-keyifliyim
Biz, Limonata Butik Otel’i çok sevdik! Hafta sonu kısa kaçamaklar veya özel etkinlikler için özel bir konumda.
Oteli detaylı incelemek isterseniz;
Booking.com’dan rezervasyon yapmak isterseniz;
Erman Darıcı Kimdir?
Gelelim biraz otelin sahibi, benim de eski arkadaşım Erman’a. Kendisi bizler gibi kurumsal hayatta hem ölesiye çalışırken, hem de sevdiği bir işi yapmak için araştırmalara başlıyor. Ardından Assos’ta bu eski oteli buluyor ve renove ediyor. Zamanla bahçe iskele cumbalı balkon oluşuyor. Kurumsal hayatta edindiği “önce müşteri” felsefesini buraya da yansıtıyor.
Siz istemedikçe sizi zorlayacak hiç bir şey yok, memnun olmadığınızı düşündüğü bir konuda hemen yardımcı olabilecek kadar da istekli.
Kısaca biz muhteşem kahkaha dolu keyifli bir haftasonu yaşadık. Herkese tavsiye ederiz!
Şimdi, Limonata Otel’de 2 günümüzü nasıl geçirdiğimizi izlemeniz için videomuzla sizleri baş başa bırakıyoruz.
“Keyifli” izlemeler

Beğeneceğin diğer yazılarımız

Yorum Yap