Bodrum Spektr Hotel |Yalıkavak’ta Butik Bir Hafta sonu !

tarafından Keyifliyim
0 yorum

Yaz bitmek üzereyken, son demlerini Yalıkavak’ta geçirmek üzere Cuma akşamı yola koyulduk. Uçak havada süzülürken, aklımda hep haftasonunun heyecanı vardı. Milas Havalimanı’na indiğimizde Spektr Hotel’in özel aracı bizi kapıda bekliyordu. Hafta sonu bizim için o an başladı.

Bodrum-Yalikavak-Spektr-Hotel10

Spektr Hotel, Spektr Hotel Group’un Türkiye’ye açıldığı kaliteli hizmet anlayışını Bodrum’a taşıdığı Yalıkavak’ta konuşlanmış lüks otellerden biri. Otelin büyük kapısından geçip, odanıza doğru giderken, hatta odanın kapısını açıp içeriyi gördüğünüz anda hissettiğiniz bir kalite var. Yerden ısınması ile sadece yazları değil, kışları da Bodrum’da kafa dinlemek isteyenler için butik bir kaçamak fırsatı sağlıyor.

Spektr Hotel Yalıkavak – Odalar

Spektr Hotel’de odaya ilk girdiğimiz anda beni en çok büyüleyen yanı, sıradan bir dolap yerine, Sex and the City’de Carry’nin evlilik teklifi aldığına benzer bir kıyafet odasının olması. Güzel bir hamamı andıran banyosu ise bu odada ne kadar konforlu bir zaman geçireceğinizin habercisi.

20160924_094717_HDR

Oda baştan sona yere kadar camdan oluşuyor. Camın önünde büyükçe bir teras bulunuyor. Bu teras’ta ister odadaki Nespresso kahve makinasından kendinize bir kahve yapabilir, isterseniz oda servisinden güzel bir içecek sipariş edebilirsiniz.

Spekr Hotel Yalıkavak – Kahvaltı

Cumartesi sabahı uyandığımızda, mükellef bir kahvaltı odamızın terasında bizi bekliyordu. Taze sıkılmış portakal suyundan mantarlı omletine nutellalı pancake’e izmir gevreği ve egenin zeytin yağının olduğu, kuş sütünün bile neredeyse eksik olmadığı güzel bir kahvaltı, tam da aradığım huzurlu güzel bir manzara eşliğinde..20160924_100625_HDR

Spektr Hotel Yalıkavak – Havuz

Kahvaltının ardından oteli keşfe çıktık. Bir kaç bloktan oluşan otelde 3 farklı yüzme havuzu bulunuyor. Her havuzun ayrı bir özelliği var, kışın kar yağarken girebileceğiniz ısıtmalı havuz, jakuzi havuzu gibi farklı alternatifleri size sunuyor

Bodrum-Yalikavak-Spektr-Hotel12

Spektr Hotel Yalıkavak – SPA

Hizmet anlayışlarını otelin SPAsı ile de göstermeye niyetli  bir otel. Bali’den özel gelmiş masörlerin ellerinde pamuk gibi olup güne daha enerjik devam edebilirsiniz.

Spektr Hotel Yalıkavak – Restoranlar

Otel’in 3 farklı restoranı bulunuyor. Gusto restoran deniz kenarında rakı-balık yapmak isteyenlerin önümüzdeki dönemde favori mekanı olmaya aday. Yazın da bu restoranın önünde Yalıkavak’ı yerinden sallayacak bir beach hazırlığı olduğunu duyduk, şimdiden bizden söylemesi.

Akşam yemeğini ister otelin farklı restoranlarından birinde yiyebilir isterseniz otelin özel aracı ile Yalıvakak merkezde Bodrum’un keyfini sürebilirsiniz.

Bodrum-Yalikavak-Spektr-Hotel4

Bodrum-Yalikavak-Spektr-Hotel2

Bodrum Spektr Hotel videomuzu izleyip, bizimle birlikte o anları tekrar yaşayabilirsiniz.

Keyifli seyirler!

Beğeneceğin diğer yazılarımız

Yorum Yap