İzlanda’da Lüks ve Minimalizm |Icelandair Hotels Marina Reykjavik

tarafından Keyifliyim
0 yorum

İzlanda Otel Önerisi. İzlanda’da nerede kalınır

İzlanda’da kaldığımız ikinci otel Icelandair Hotel Marina oldu. Icelandair İzlanda’nın aynı zamanda yerel havayolu şirketi.

İzlanda’nın farklı bölgelerinde Icelandair’in birkaç oteli bulunuyor. Natura, Marina gibi temalı otelleri ile Icelandair için İzlanda’nın lüks otel zinciri desek yanlış olmaz.

Icelandair Hotel Marina Reykjavik merkeze yürüyerek 5 dakika mesafede ve marinanın hemen girişinde yer alıyor.

Iceland-Reykjavik-Icelandair-Hotel-Marina9

Otel, marinaya paralel olarak ince ve uzun bir yapıda. Sunduğu üst seviye hizmet ve aynı zamanda iyi bir havayolu şirketinin grup oteli olmasından dolayı sürekli genişleyen Icelandair Hotel Marina’da ek birkaç butik bina daha yeni yapılıyordu.

Iceland-Reykjavik-Icelandair-Hotel-Marina22

Otele Giriş

Otele girdiğiniz anda gerçek bir İzlanda oteline geldiğinizi hissediyorsunuz.  Muhteşem mimari, rahat ve sakin ortam; açık şömine ve keyifli dinlenme bölümleri ile Icelandair Hotel’e ilk anda oldukça ısındık!

Giriş bölümünde şömine etrafında dinlenip, “yine pek bir keyifliyim” dedikten sonra odamıza yerleştik ve oteli keşfe çıktık.

Iceland-Reykjavik-Icelandair-Hotel-Marina19

Otelin altında yer alan bar, bizim tur rehberimiz Kristijan’nın da en favori mekanıymış. Hem kokteylleri hem de ortamıyla gerçekten keyifli bir bar!

Minimalist Odalar

Icelandair Marina Otel’in odaları ufak fakat kullanışlı. Odayı kalabalık yapacak gereksiz koltuklar, eşyalar yok. Hatta ortalıkta duran ufak tefek eşyalar dahi bir file ile askıda duruyor.

Soğuk İzlanda iklimine göre odaları oldukça sıcak olan otelimizde bir ara kaloriferleri kapatıp cam bile açtık.

Iceland-Reykjavik-Icelandair-Hotel-Marina1 Iceland-Reykjavik-Icelandair-Hotel-Marina7

Odamızın banyosu da kendisi gibi minik ve kullanışlıydı. Banyonun duvarında yazan; “banyomuz küçük, farkındayız. Fakat bu banyoda ihtiyacınız olan herşeye sahipsiniz” yazısı da banyonun anlam ve önemine pek uygundu 🙂

Icelandair Marina Otel hem minimalist hem de lüks bir deneyim yaşatıyor. Duj jelleri ve hatta el sabunlarına kadar L’Occitane olan otelimizde çok keyifli 2 gece geçirdik.

Iceland-Reykjavik-Icelandair-Hotel-Marina4

Kahvaltı!

Iceland-Reykjavik-Icelandair-Hotel-Marina15İzlanda’daki 2. Otelimiz olan Icelandair Marina otele yerleştikten birkaç saat sonra bizi Buzullara götürecek turumuz hareket edeceği için çok fazla uyuma fırsatımız olmasa da sabah erkenden keyifli bir kahvaltıya indik.

Otelin kahvaltısı için İzlanda’da yediğimiz en iyi kahvaltı desek abartmış olmayız. Lokal İzlanda peynirleri ve lezzetleriyle enerjimizi topladık ve son kahvelerimizi yudumlayarak bizi uçsuz b uzullara götürecek tur ekibimizle buluşmak üzere yola çıktık.

Icelandair Marina Hotel, Reykjavik’in merkezinde hem lüks hem de minimalist bir otel. Gecelik oda fiyatları diğer otellere göre daha yukarıda olsa da, ortamı ve sizde uyandırdığı “kesinlikle değer” hissi için tercih etmeniz gereken en iyi otellerden birisini olduğunu söyleyebiliriz.

Iceland-Reykjavik-Icelandair-Hotel-Marina12 Iceland-Reykjavik-Icelandair-Hotel-Marina17

Bizce otelle ilgili en keyifli 5 şey!

 Konumu

 Lobisi, girişi, dinlenme ve okuma odaları

 Kahvaltısı

 Odaları ve dekoru

 Yatak konforu

Siz de Icelandair Marina Otel’e gelirseniz, Instagram fotoğraflarınıza @keyifliyim’i taglediğinizde, bu yazıyı okuduğunu farkederiz, çook mutlu ve keyifli hissederiz 🙂

Iceland-Reykjavik-Icelandair-Hotel-Marina8

 İzlanda ile ilgili diğer yazılarımız

♥İzlanda Rehberi

♥Iceland Unlimited ile Güney İzlanda

♥Iceland Unlimited ile Golden Circle

♥Buzullara Yolculuk | Goecco ile Glacier Lagoon

♥İzlanda’da Mutlaka Yapılması Gereken 10 Şey!

♥Kuzey Işıkları Rehberi | İzlanda’da Muhteşem Bir Kuzey Işıkları Deneyimi

♥İzlanda’da nerede kaldık? Hlemmur Square

♥İzlanda’da nerede kaldık? Icelandair Hotel Marina

Beğeneceğin diğer yazılarımız

Yorum Yap