Hlemmur Square İzlanda | 2 Farklı Otel Deneyimi

tarafından Keyifliyim
0 yorum

İzlanda’da kaldığımız iki otelden birisi olan Hlemmur Square hem lüks bir otel, hem gençlere hitap eden bir hostel hem de keyifli barı ile haftasonları oldukça popüler bir kompleks.

Hlemmur Square, şehrin merkezine arabayla 5 dakika uzaklıkta yer alıyor. Alt katı daha çok gençlere hitap eden bir hostel iken, üst katlarında özel bir kart ile girebildiğiniz lüks odaları bulunuyor. 6.kattaki teraslı odayı tercih ederseniz, Hlemmur Square size hem şehri hem de İzlanda’nın karşısında yer alan dev buzulları izleme fırsatını da sunuyor.

Hlemmur Square tam olarak da adından anlaşıldığı gibi Hlemmur’da yer alıyor. Reykjavik’in en merkezi caddelerine yürüyerek 15 dakika’da ulaşmak mümkün.

Reykjavik-Hlemmur-Square-Hotel-and-Hostel11

2 farklı otel

Otelin üst katları tamamen yenilenmiş ve teraslı odaları ile oldukça keyifli.  Kapıyı araladığınızda sizi tamamen yenilenmiş, özel avizeli ortasından büyükçe bir sütun geçen bir oda karşılıyor.

İzlanda’ya geldikten sonra ilk olarak Blue Lagoon’a gitmiş ve yorgunluğumuzu atmıştık. Hlemmur’un yatağına kendimizi attığımızda bu kadar dinlememize rağmen yarım saat ayağa kalkamadık ) Yatak gerçekten çok çok rahat!

Reykjavik-Hlemmur-Square-Hotel-and-Hostel2

Odanın girişinde sağda yer alan geniş koltuğa oturduğumuzda, bize özel yazılan notu bulduk. Türkiye’den gelen bizleri ağırlamaktan memnuniyet duyan otel ekibi bize 1 şişe şarap ve özel İzlanda çikolatası bırakmışlardı. Biz de tabi ki soğuk İzlanda gecelerine adım atmadan nazik ikramlarını keyifle değerlendirdik 🙂

Reykjavik-Hlemmur-Square-Hotel-and-Hostel6

Restoran

Otelin altında yer alan restoran ve barın menüsü oldukça zengindi. Biz 2 sabah kahvaltımızı ve birer kokteylimizi burada içtik. Taze meyve açısından sizi şımartan kahvaltısı gayet iyiydi.

Siz de bizim gibi Hlemmur Square’de kalırsanız kahvaltılı bir paket alabilirsiniz. İzlandada_nerede_kalinir2

Otopark

 Otelin kendine ait bir otoparkı olmasa da belirli günlerde(çoğunlukla) ücretsiz olarak hemen önündeki caddenin kenarına park edebiliyorsunuz. Biz Güney İzlanda turuna çıkarken, kiraladığımız aracın gündüz ödememiz gereken otopark ücretini ödemeyi unutmamıza rağmen otel hemen yardımcı oldu ve bizim adımıza ödemeyi yaparak fişi aracın ön camına yerleştirmiş 🙂

Reykjavik-Hlemmur-Square-Hotel-and-Hostel9

Hlemmur Square’de keyifli 2 gece geçirdik. Temiz, konforlu odaları ve güleryüzlü ekibiyle Hlemmur Square’i tavsiye ediyoruz. Üstelik her bütçeye uygun bir oda seçeneği bulmanız da pek mümkün.

Bizce otelle ilgili en keyifli 5 şey!

 Odalarının konforu, terası ve manzarası

 Her bütçeye uygun farklı oda tipleri

 Kahvaltısı

 Temizliği

 Restoranı ve kahvaltısı

Siz de Hlemmur Square’e gelirseniz, Instagram fotoğraflarınıza @keyifliyim’i taglediğinizde, bu yazıyı okuduğunu farkederiz, çook mutlu ve keyifli hissederiz 🙂

Reykjavik-Hlemmur-Square-Hotel-and-Hostel8

İzlanda ile ilgili diğer yazılarımız

♥İzlanda Rehberi

♥Iceland Unlimited ile Güney İzlanda

♥Iceland Unlimited ile Golden Circle

♥Buzullara Yolculuk | Goecco ile Glacier Lagoon

♥İzlanda’da Mutlaka Yapılması Gereken 10 Şey!

♥Kuzey Işıkları Rehberi | İzlanda’da Muhteşem Bir Kuzey Işıkları Deneyimi

♥İzlanda’da nerede kaldık? Hlemmur Square

♥İzlanda’da nerede kaldık? Icelandair Hotel Marina

Beğeneceğin diğer yazılarımız

Yorum Yap