Sumahan on the Water ‘da Bir Gece

tarafından Keyifliyim
0 yorum

SUMAHAN on the Water

Bir sabah gözlerimi açtığımda karşımda ışıl ışıl mavi parlayan bir deniz, denizin ortasında iki yakayı bir araya getiren bir köprü ve sallanarak bir oraya bir buraya giden tekneler vardı. O sabah Sumahan On The Water’da uyandım.

Evlilik yıl dönümü kutlamamıza bir gün erken başladık. Tolga ile birlikte yumuşacık olana kadar masaj yaptırıp, sonrasında köprünün yolunu tuttuk. Sumahan’da bizi otelin hem mimarı hem sahibi Nedret Butler Hanım karşıladı. Kendisi eski bir fabrikayı satın almış ve bu deniz kenarındaki fabrikanın her odası denize bakacak şekilde tasarlayarak muazzam bir otele dönüştürmüş.

İstanbul’da luxury oteller dendiğinde Boğaz’da bir elinin parmağını geçmez ilk akla gelenler. Sumahan da bu bir avucun içine sığan otellerden biri olmaya hak kazanmiş. Öyle ki 2012 ve 2014 yillarinda Sumahan On The Water Hotel Luxry Hotels Award’ı bile almış.

Otelin odaları Boğaz’in semtleriyle adlandırılıyor. Bizim kaldığımız Suuit odaya Beykoz ismini koymuşlar.

Odaya girdiğiniz anda sihirli bir kapıdan başka bir dünyaya geçmiş gibi oluyorsunuz. Üstelik odanın ortasında duran şömine size buraya hem yaz hem de kışın hoşgeldin diyecekmiş izlenimi veriyor.

Otelin iç mimarisinin her köşesi görmeye değer. Kocaman bir avize altından merdivenlere ulaşıp, aynalı çerçeveler önünden geçerek bir alt kata indiğinizde büyüleyici bir kütüphane ile karşılaşıyorsunuz.

Tapasuma Restoran

Aksam yemeklerini dışarıdan Kuruçeşme’den tekne ile de gelebildiğiniz Tapasuma Restoran’da yiyebilirsiniz.

Tapasuma Restoran sadece otel misafirlerine açık değil, kim gelmek isterse kucaklıyor. Hatta 150 kişi altında butik bir düğün ya nişan kutlaması işin de ideal. Bu restoranda bir gün yemek yerseniz mutlaka çıtır karidesi ve Sumahan salatanın tadına bakmalısınız.

Geceleri burada kalınca yıldızları daha parlak olarak, daha yakın görebilirsiniz. Odalara aksesuar olarak bırakılan dürbünlerle karşıya geçen tekneleri izlemek de size kalmış.

Biz, Sumahan On the Water‘da yine çok “keyifliyim” dediğimiz bir hafta sonu geçirdik.

Siz de burada bizim gibi keyifli bir haftasonu geçirmek isterseniz:

Sumahan on the Water Hotel:

Websitesi için tıklayınız

İletişim: +90 216 422 8000

Booking.com hemen rezervasyon yapmak için tıklayabilirsiniz.

Sevgiler,

Miray&Tolga Öncü

Beğeneceğin diğer yazılarımız

Yorum Yap