Dört Günlük Bir Aşk|Bodrum Apart Houses, Menengiç Evleri|Reef Terrace

tarafından Keyifliyim
0 yorum

Bu yıl sezonu bodrumun göz alıcı mavi yeşil doğası, bembeyaz evlerinin arasında açtık. Cuma akşamı denize girmenin heyecanı ile ofisten erken çıkıp, rotamızı Bodrum’a yönelttik. Akşam geç saatlerde vardık,Türkbükü’ndeki bizi 4 günlüğüne misafir edecek yeni evimize, Menengiç Evlerine.

İlk bir kaç gece kaldığımız yer Türkbükü’ndeydi. Türkbükü’nün sizi kendine çeken denizine mi, begonyaların sarı pembe renklerinin büyüsüne mi kapıldım bilmem, ben buraya aşık oldum.

“Evet bizimki 4 günlük bir aşk.”

İlk akşam gördüm burayı, merdivenlerden yukarıya çıkıp kapıyı açarken hissetiğim heyecan, terasa çıkıp parlak açık mavi oldukça büyük havuzu görünce yerini huzur ve mutluluğa bıraktı. Bembeyaz salonda bir rüyada gibiydim. O hafta içi yaşanan bütün iş stresi, yorgunluğu, İstanbul’un koşturmacası yerini güzel hislere bırakmıştı. Mutlu uyudum, sabahı düşleyerek.

bodrum-turkbuku-sahil-keyifliyim

Bodrum Apart Houses Bodrum’un en gözde yerlerinde Engin Bey’in sahipliğini yaptığı lüks villaları size sunuyor. Biz bu tatilde Türkbükü Menengiç Evleri ve Kumbahçe Reef Terrace’ı deneyimledik.

Türkbükü Menengiç Evleri

Sabah erken saatlerde düşleri andıran bembeyaz duvarların arasındaki geniş bir yatakta gözlerinizi açıyorsunuz. Odanın içerisinde kendisine ait bir duş ve lavabo bulunuyor. Gömme bir dolap hemen kapının arkasında konumlanmış. Bir evin kalitesi banyosundan anlaşılır derler. Upuzun bir mermerin üstüne hilton tipi lavabo ve rainshower da sabah uyanıp duşa girdiğinizde size ilk izlenimi veriyor.

Salonda amerikan mutfakta sizin için her şey düşünülmüş, mavili beyazlı yazlık Bodrum tabaklarından ekmek kızartma makinasına kadar. Özel bir kahvaltı için hepsi hazır ve önünüzde.

İstediğinizi hazırlayıp bar sandalyelerinin olduğu tarafa yerleştirebilirsiniz. Ardından Türkbükü manzarası eşliğinde kahvaltı edip, sakince kafa dinlemek ve havuzun üzerindeki güneşin yansıması   ile sarı begonvillerle bütünleşmek size kalıyor.

Güneş tüm sıcaklığını o sapsarı begonvillerden alıyormuş gibi parlıyorlar. Adeta sizinle birlikte aynı kahvaltı masasında oturur gibi.

bodrum-menengic-evleri-balkon7-keyifliyim

Kahvaltının ardından ikinci odadan kıyafetlerinizi alıp, bir kaç adımda Türkbükü koyunun dupduru ve pürüzsüz denizine Miam Restoran’dan geçerek çıkabiliyorsunuz.

Bizden size bir tavsiye, sabahları erken kalkıp sitenin kocaman havuzunda kulaçlarınızı suya bırakın. Sonra da  bir kaç kademe ahşap zeminden oluşan havuz kenarında şezlonglarınızı çekip güneşlenebilirsiniz. O kadar keyifli ki… Döndüğümüzden beri havuzun büyüleyici havasını konuşur olduk. Aklımız en çok havuzda kaldı!

bodrum-menengic-evleri-havuz-keyifliyim

Türkbükü’ne gittiğinizde aklınız bizim gibi evde ne unuttumda kaldıysa, hemen gidip alıp dönecek kadar yakın. Bir seferinde bu yakınlığı ölçmek için adımlarımızı saydık. 100 adımda Türkbükü’ndeki beachlere varıyorsunuz.

Bütün günü denizde geçirdikten sonra akşamüstü saatlerinde kitap okuyup bir kahve içmek için terası özlüyorsunuz. O teras özlenir, gördüğünüzde hemen farkedeceksiniz. Kitap okumak için geniş bir yazlık oturma takımı sizi karşılıyor, önündeki cam sehpaya içeceklerinizi koyup keyif yapabileceğiniz bir alan bulunuyor.

O sırada öndeki havuzu seyredebilme keyfiniz de cabası.

bodrum-menengic-evleri-balkon2-keyifliyim

Akşam hazırlanmak için 2 geniş banyo var, evin içinde bir kaç kişiyken ayrı banyoları kullanmanız mümkün. Biri ebeveyn tipinde odanın içerisinde, diğeri ikinci odanın hemen önünde. Birinde siz saçınızı ve makyajınızı yaparken, diğerinde başka biri duş alıp hazırlığını tamamlayabiliyor.

Akşam hazırlıkları yapıldıktan sonra ister amerikan mutfaktaki geniş fırında balığınızı pişirip terasta kendinize bir ziyafet hazırlayabilir, isterseniz Türkbükü’ndeki mekanlara gidebilir, ya da arabaya atlayıp Bodrum’un diğer bölgelerini gezebilirsiniz. Kaldığımız evin ismine bir kaç harf değişikliği ile benzer Gümüşlük’teki Melengeç Restoran bizim bu sene de yine Bodrum’da favorimiz oldu. Bir akşam arabaya atlayıp, yaklaşık 35 dakikalık bir yolculukla buraya gitmenizi öneririz.

Menengiç Evleri’nde geçirdiğimiz geceler geç dönmüş olsak da, her eve dönüşümüzde mutlaka bir teras keyfi yapıp gece sonunu öyle kapattık. Gündüzleri ayrı geceleri ayrı güzellikte içerisinde pilates salonu dahi bulunan bu site, Bodrum’da lüks ve keyifli bir dönem yaşamak isteyenler için ideal.

Detaylı olarak bakmak isterseniz, www.bodrumapart.com adresinden fotograflara bakabilir. Ya da  www.youtube.com/c/keyifliyim adresinden videomuzu izleyebilirsiniz.

Reef Terrace, Bodrum Kumbahçe

Bodrum Apart Houses’un bir başka evi de Kumbahçe Mevkii’nde Reef Terrace sitesinde bulunuyor.

Bu evin manzarası ise bizce ölmeden önce görülmesi gereken 100 madde arasında yer alıyor. Private pool (özel havuz) barındıran Reef Terrace villalarının her biri ikiz villa olarak konumlanıyor. İki farklı katının her birini ayrı ayrı ya da ikisini birlikte tutabilirsiniz. Tamamen size ait olan bu havuzda gün boyu saatlerinizi geçirebileceğiniz kadar güzel. Gittiğinizde ayrılmak istemeyeceksiniz. Üst katta çok geniş bir balkon bulunuyor. Akşamüstü bir türk kahvesi içip manzara eşliğinde Bodrum’u izlemek isteyenler için her şey düşünülmüş. Açık mutfak önündeki şirin koltuklar eşinizle karşılıklı oturup kitap okuyabileceğiniz bir alan oluşturuyor.

Bodrum Aparts Menengiç Evleri ve Reef Terrace’da geçirdiğimiz keyifli 3 günün fotoğraflarını aşağıda bulabilirsiniz.

Daha fazlası için buraya tıklayarak videomuzu da izleyebilirsiniz.

Sevgiler 🙂

M & T

Menengiç Evleri

Menengiç Evleri

Menengiç Evleri

Menengiç Evleri

Menengiç Evleri

Beğeneceğin diğer yazılarımız

Yorum Yap