Özel Gurme Deneyimi: Barcelona Spanish Trails

tarafından Keyifliyim
0 yorum

Barcelona, İspanya’nın en zengin şarap bölgeleriyle çevrili ve enteresan mutfak kültürüyle ayrı bir yere sahip. Bu sebeple blogda Barcelona’da ne yenir ile ilgili çeşitli yazılar bulabilirsiniz. 3 günlük Barcelona seyahatimizi lokal gibi yaşamak, Katalan mutfağını daha iyi tanımak ve tadabileceğimiz kadar fazla lezzet tatmak için yemek üzerine şekillendirmiştik. 🙂

Barcelona Neler Yapılır? Barcelona Nerede Kalınır?64

Barcelona’daki ilk akşam yemeği programımızı Tripadvisor’da da en yüksek puanlardan birisine sahip Spanish Trails ile Tapas & Wine Tasting Tour ile yaptık.

Barcelona Neler Yapılır? Barcelona Nerede Kalınır?66

Spanish Trails’ın websitesinden rezervasyon yaptıktan sonra tüm detayları, buluşma yeri ve saatini içeren bir mail aldık. Şansımıza lokal arkadaşımızla buluşacağımız yere 30 mt mesafede bir otelde kaldığımız için buluşma yerine kolayca vardık.

Barcelona Neler Yapılır? Barcelona Nerede Kalınır?65

El Raval & Gothic Sokakları

Eixample ile El Raval arasında başlayan turumuz, El Raval ve Gothic bölgeleri arasında 10’dan fazla yerde Vermut, Tapaslar, çeşitli yerel şaraplar, Cava ve Barcelona’ya özgü tatlılar denedikten sonra, lokal bir dondurmacıda  sonlanıyor.

Lokallerin eşliğinde şehrin sokaklarını keşfedip, en lezzetli yemekleri tadabileceğiniz, butik restoranları deneyimleyeceğiniz, Walking-Eating turlar oldukça yükselen bir trend.

Üstelik gittiğiniz bir şehirde 3-4 gün gibi kısa denebilecek bir program planlıyorsanız, dar sokaklar arasında kendi başınıza elinizde navigasyonla restoran arama yerine en yerel noktalara kolayca ulaşmak hem butik hem de keyifli bir deneyim sunuyor.

Barcelona Neler Yapılır? Barcelona Nerede Kalınır?73

Restoranlar

Spanish Trails ile geçirdiğimiz akşamda uğradığımız restoranlardan bazılarını aşağıda paylaşıyorum.

Böyle bir lokal turla gezmenin en güzel yanlarından birisi de her gittiğiniz restoran ne kadar dolu olursa olsun sizin için masanız hazırlanmış oluyor ve geldiğiniz gibi size özel sunuma başlıyorlar! 🙂

Barcelona Neler Yapılır? Barcelona Nerede Kalınır?78

Tapas ve Şarap Tadımı ne kadar sürüyor?

Akşamüstü 6 gibi başlayan programın sohbet, etrafı keşif, yeme-içmeyle nasıl 4,5 saat sürdüğünü emin olun anlamıyorsunuz. Üstelik saat 10:30 gibi içtiğiniz cava ve şaraplarla geceye oldukça hazır oluyorsunuz 🙂

Barcelona Neler Yapılır? Barcelona Nerede Kalınır?77

Yürü-Ye-Yürü-Ye

Barcelona’da yemek kültürü bizimkinden biraz farklı. Tek bir yerde oturup bir kaç servis yapılıp aynı yerde yemektense, farklı restoranlarda gezerek yemek yeniyor. Spanish Trails sizin için yürüme rotanızı ve restoranlarını önden ayarlıyor.

Siz de Spanish Trails’in websitesinden size uygun tadım turunu seçebilir ve rezervasyonunuzu kolayca yapabilirsiniz. Tapas&Wine turunu seçerken diğer turları da  detaylıca incelediğimiz için sorularınız olursa bize yazabilirsiniz.

Barcelona Neler Yapılır? Barcelona Nerede Kalınır?74Barcelona Neler Yapılır? Barcelona Nerede Kalınır?67

El Raval ve Gothic sokaklarındaki keşiflerimizi aşağıdaki videoda izleyebilirsiniz.

Beğeneceğin diğer yazılarımız

Yorum Yap