Barcelona’da Moleküler Gastronomi Deneyimi: SPOONIK

tarafından Keyifliyim
0 yorum

Spoonik Barcelona, geleneksel Katalan mutfağının dışına çıkıp farklı bir gastronomi akşamı yaşamak isteyenler için muhteşem bir tadım menüsü sunuyor!

Spoonik Restaurant Gourmet Food Tasting10

Şefler Kolombiya ve Meksika’dan

Kolombiyalı Şef Jon Giraldo ve Meksikalı Şef Jaime Lieberman’ın şaheseri Spoonik Barcelona, şehrin merkezinin dışında, kapalı perdeler arasında gizlenmiş bir yer. Spoonik’e gitmeye karar verirseniz, navigasyonu takip ederken ya da bir taksinin içindeyken “yanlış mı gidiyoruz” demeniz pek normal.

Spoonik Barcelona’ya geldiğinizde büyük yeşil bir “Spoonik”  yazısı sizi karşılıyor.Spoonik Restaurant Gourmet Food Tasting23

Şef Jaime, sizi içeriye aldıktan sonra önce CAVA, sonra mutfakta ekiple tanışma ve özel iki başlangıçla tadıma başlıyorsunuz.

Restoranda 2 bölüm var. Biz mutfağı direk karşıdan gören yüksek sandalyeli bölümde otururken, sağ tarafımızda ise kalabalık masalar vardı. Kalabalık derken, restoranın en fazla 30 kişilik olduğunu da söylemek gerekir.

Moleküler Gastronomi Sanatı

“Oldukça” farklı lezzetlerle başlayan tadım menüsü Moleküler Gastronimi’nin tüm inceliklerini size sunuyor. Bu arada İspanya’nın üzüm ve şarap anlamında ne kadar zengin olduğunu bir kez daha görmüş olduk. Spoonik’de yemekle beraber seçeceğiniz exclusive şarap menüsü ile her yemeğin yanına farklı bölge ve aromalı şaraplarla yemeğinize keyif katıyorsunuz! Restoranda Şef’ten , Somölye’ye herkes işine aşık ve size yemek sunmakla kalmıyor, adeta bir tiyatro oyununun içinde hissettiriyorlar.

Spoonik Restaurant Gourmet Food Tasting11

Tadım menüsü ile  birlikte İspanyolca konuşulan ülkelerin lezzetlerini keşfederken her bölge ve servis geçişinde restoranın tüm ışıkları değişiyor, müzikler yemeklere eşlik ediyor, masalarda özel videolar gösteriliyor. Spoonik bu anlamda gerçekten sadece tat alma duyularına değil tüm duyulara dokunuyor.

Spoonik Restaurant Gourmet Food Tasting2

Mutfaktan çıkan her yeni tabak misafirlere servis edilirken en ince detayına kadar tekrar inceleniyor, sunumda farkedilen en ufak bir farklılıkta mutfağa tekrar geri gönderiliyor, özel ışıklar altında ısıtılıyor ve tekrar sunuluyor! Tat geçişleri arasındaki sorbeyi dahi gözünüzün önünde şoklayarak taze hazırlayan Jaime bütün şovunu misafirlerin önünde yapıyor.

Spoonik Restaurant Gourmet Food Tasting1

Yemeğin sonunda siz de bizim gibi Cold Brew kahve severlerdenseniz, çok özel bir şekilde hazırlanmış Cold Brew kahvenin, bardağının dahi özel bir sunumla geldiğini gördünüzde çok keyiflenecekseniz.

3 Saatlik Performans

Yaklaşık olarak 3 saate yakın süren bu deneyim esnasında herkes güleryüzlü ve herkes işini en iyi şekilde yapmak için çalışıyor!

Spoonik Restaurant Gourmet Food Tasting16

Yemek ve Şarap Tadım Menüsü

Spoonik Barcelona’da yemek menüsü için 100€ civarında bir ücret ödüyorsunuz. Ama ödediğinize inanın fazlasıyla değiyor! Barcelona’da dünya standartlarında bir moleküler gastronomi deneyimi için makul denebilecek bir fiyat. Şarap tadımlarında ise 2 farklı seçenek sunuyorlar; 40€ ve 90€’luk menüden hangisini tercih ederseniz edin çok memnun kalacağınıza emin olabilirsiniz. Biz daha çeşitli ve özel şarapları tatmak istediğimiz için ikinci alternatifi seçtik.

Spoonik Restaurant Gourmet Food Tasting3

Başka bir Barcelona

En başta söylemiştik, Spoonik Barcelona’ya giderken kaybolduğunuzu sanabilirsiniz. Biz adresini de şuraya iliştiriyoruz.

Spoonik Barcelona’nın websitesine buradan ulaşabilirsiniz. Unutmadan söyleyelim, en erken 2 hafta önceden rezervasyon yaptırmanızda fayda var.

Spoonik Restaurant Gourmet Food Tasting22

Spoonik Deneyimi

Spoonik Restaurant Gourmet Food Tasting7

Spoonik Barcelona’da bir yemek yapımına değil, mutfaktan sunuma kadar bir sahne performansına hazırlıklı olun.

Eşşsiz yemekleri, tatlıları,sunumları, güleryüzlü şefleri ve ambiyansı ile bize muhteşem bir akşam yaşatan Spoonik’i çok sevdik! Barcelona’ya gideceklere ve “Tapas & Paella” dışında farklı lezzetlere açık olanlara mutlaka tavsiye ediyoruz.

Barcelona ile ilgili detaylı rehberimizi inceleyerek “Barcelona’da neler yenir” sorusunun diğer yanıtlarına da ulaşabilirsiniz.

Spoonik Barcelona’da geçirdiğimiz keyifli akşamın videosunu aşağıdan izleyebilirsiniz.

Beğeneceğin diğer yazılarımız

Yorum Yap