NEREDE BU ADA? MAURITIUS’U MERAK EDENLER BURAYA!

tarafından Keyifliyim
0 yorum

Bitmeyen Balayı Mauritius’ta devam ediyor. ‘Balayına nereye gitsek?’ diye düşündüğünüzde aklınıza gelen ilk 3 yerden biri Mauritius ya da Türkçe karşılığı ile Moris Adası.

Defalarca en iyi balayı destinasyonlarından biri seçildi Mauritius. Gelip gördüğünüzde neden seçildiğine de hak veriyorsunuz. Muazzam bir doğası var. Doğa harikası diyebiliriz bu volkanik ada için.

 Ada yoktan Volkanik patlamalar ile oluşuyor. Yıllar boyu keşfedilmemiş olarak, el değmemiş hali ile duruyor. Rivayete göre 16. Yüzyılda ilk olarak Araplar tarafından keşfediliyor. Sonra sırasıyla Portekizliler, Hollandalılar, Fransızlar ve İngilizler adayı ele geçiriyor. Çok yakın bir zamanda ise bağımsızlığını ilan ediyor. Ve hatta yine yakın bir zamanda ‘Cumhuriyet’ kelimesini ismine ekliyor.

 Bu kadar konuşulan, merak edilen, yeryüzündeki cennet olarak adlandırılan Mauritius nerede diye merak ediyorsanız. Bu yazımızda size bu çok merak edilen soruyu anlatacağız: Mauritius nerede?

No any image found. Please check it again or try with another instagram account.

Afrika'nın Keyifli Adası

Mauritius Hint Okyanusu’nda Afrika’nın güneyinde yer alıyor. Afrika kıtasına 1.800 kilometre uzaklığında yer alıyor. En yakın kara parçası Madagaskar. Yakın dediğimize bakmayın. Madagaskar’la bile arasında 1.000 kilometreden fazla mesafe var.

Her gittiğimiz şehirde o şehrin gezilecek yerleri için google maps üzerinden harita oluşturuyoruz. Mauritius favorilerimize göz atmak için aşağıdaki haritaya bakabilirsiniz. 

Mauritius adası nerede? Sorusunun cevabını bu yazımızda sizinle paylaştık. Mauritius hakkında diğer yazılarımıza buradan ulaşabilirsiniz.

Keyififli Mauritius Fotoğraflarımız

No any image found. Please check it again or try with another instagram account.

Miray ve Tolga ile ROTA MAURITIUS bölümünü izleyin

 

Beğeneceğin diğer yazılarımız

Yorum Yap