MAURITIUS ADASINA NASIL GİDİLİR?

tarafından Keyifliyim
0 yorum

Bitmeyen Balayı diye çıktığımız yolculukta 2019’un ilk egzotik adası rotamızda Mauritius oldu. Mauritius’a nasıl gideceğiz diye kendimiz araştırırken ve sonra bu araştırmalarımızla birlikte kendi deneyimlerimizi de birleştirdiğimiz yazımızı sizinle paylaşmak istedik.

 Muhteşem doğası, görülmeye değer doğal güzellikleri, göz kamaştıran yeşilin tonları ile Mauritius balayı için yaptığınız araştırmalarda hep başı çekiyor. Peki Mauritius’a nasıl gidilir? Hangi alternatifler var. Mauritius’a gitmek için hem lüks hem de uygun fiyatlı deneyimleri bu yazımızda sizin için toparladık. 

Mauritius'a Nasıl Gidilir?

Bazen sadece bu gördüğünüz   fotoğraftaki manzaraya ulaşmak için bile kilometrelerce yol gidebiliyorsunuz. Mauritius’a gitmek için de birkaç alternatif bulunuyor.

 

Mauritius'a Direkt Uçuş

Mauritius’a Türk Hava Yolları’nın direkt uçuşu bulunuyor. Uçuş yaklaşık 10 saat sürüyor. (Tam olarak 9 saat 45 dakika). Uçuş genelde gece oluyor. Gece İstanbul’dan uçağa biniyorsunuz. Uyuyup uyandığınızda muhteşem bir yere iniş yapıyorsunuz. İner inmez havaalanından otele giderken gördğünüz renklerin canlılığı sizi büyülüyor. Yeşiller ve maviler.. İnstagrama fotoğraf yüklemeden önce yaptığınız editler gibi canlı ve doygun. Cep telefonunuzu elinize alıp öylesine bir fotoğraf bile çekseniz muhteşem gözüküyor.

 

Uçuş uzun olunca koltuk genişliği, koltuğunuzu özel olarak yatak gibi hazırlanışı, servis kalitesi gibi kavramları düşündüğünüzde bizim tavsiyemiz business class uçmanız. Bir kere balayına gidiyorsunuz, bunun için business class bilet alabilir ya da biriktirdiğiniz milleri upgrade için kullanabilirsiniz.

Mauritius Uygun Fiyatlı Uçuş Önerileri

Mauritius’a gitmek için uygun fiyatlı alternatifler arıyorsanız, aktarmalı uçuşlara bakmanızı öneririz. Aktarmalı uçuş olduğunda fiyatlar çok daha uygun oluyor. Hem konforlu hem de Doha üzerinden aktarmalı bir uçuş yapmak isterseniz size Qatar Airways’in uçuşlarını öneririz.

 Biz genellikle skyscanner arama motorunu kullanıyoruz. Siz de gideceğiniz tarihleri belirleyerek buradan arama yapabilirsiniz. Emirates, Air France ve KLM’e de aktarmalı uçuşlar için bakabilirsiniz.

Mauritius’a nasıl gidilir? sorusunun cevabını bu yazımızda sizinle paylaştık. Mauritius hakkında diğer yazılarımıza aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Beğeneceğin diğer yazılarımız

Yorum Yap